قشم - معاون رییس جمهوری و دبیر شورای هماهنگی امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: پل خلیج فارس در جزیره قشم عامل مهمی در ایجاد تحولات بزرگ اقتصادی کشور و منطقه خواهد بود.
به گزارش ایرنا،حمید بقایی پنجشنبه درمراسم معرفی و تودیع مدیران عامل منطقه آزاد قشم افزود: با حمایت های ویژه رییس جمهوری پروژه ملی پل خلیج فارس در جزیره قشم به مرحله اجرا نزدیک شده است.
وی گفت:ما باید جهانی فکر کنیم و از مرزهای جغرافیایی خود با تلاش و همت مضاعف و با ایجاد زیرساخت های مهم و ماندگار، گام مهمی در رسیدن به اهداف چشم انداز ترسیم شده نظام برداریم.
دبیر شورای هماهنگی امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: پل خلیج فارس در جزیره قشم به عنوان یک پروژه ملی بسیارحایز اهمیت است و با اجرایی شدن آن شاهد افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی در این منطقه خواهیم بود.
وی بااشاره به بومی بودن پیشرفت هادرمناطق آزاد از جمله منطقه آزاد قشم بیان کرد: موفقیت های حاصل شده در مناطق آزاد ایران در مقایسه با مناطق آزاد کشورهای همجوار که با مدیریت غیر بومی اداره می شوند، قابل مقایسه نیست.
به گفته بقایی، تاثیر منفی بحران اقتصادی آمریکا و اروپا به مناطق آزاد کشورهای حاشیه خلیج فارس به غیربومی بودن اداره مناطق آزاد این کشورها بر می گردد در حالیکه این بحران ها هیچ تاثیری بر روند پیشرفت امور در مناطق آزاد ایران نداشته است.
وی ،از ایجاد زیرساخت های مهم اقتصادی و صنعتی و ترانزیت کالا از مناطق آزاد بویژه منطقه آزاد قشم بعنوان مهمترین اهداف دبیرخانه مناطق آزاد کشور نام برد و بیان داشت: کارهای مهم و اساسی در منطقه آزاد قشم صورت گرفته اما با توجه به پتانسیل های گرانسگ این منطقه باید شاهد پیشرفت های کلان در این جزیره باشیم.ک/2
1387/668

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 1219413

نوشته شده در تاریخ جمعه 18 تیر 1389    | توسط: افسر جوان    |    | نظرات()