وزیر اطلاعات: تروریست‌ها با آمریکا و اسراییل ارتباط دارند/ وزیر کشور: آنها بزودی مجازات می‌شوند
تهران- کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی امروز در حالی پذیرای وزرای اطلاعات و کشور بود تا حادثه تروریستی زاهدان را بررسی کند که حیدر مصلحی خبر داد تروریست‌ها با آمریکا و اسراییل ارتباط دارند و مصطفی محمد نجار نیز بر مجازات آنها در آینده نزدیک تاکید کرد.
"محمد کرمی راد" عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به اینکه در جلسه امروز جانشین فرمانده نیروی انتظامی نیز حضور داشته است گفت: در این جلسه مسایلی مانند حمایت آمریکا و برخی از کشورهای منطقه و شخصیت های سلفی از گروه تروریستی ریگی و اقدامات انجام شده برای مقابله با این تحرکات، مورد بررسی قرار گرفت.
وی اضافه کرد: جلسه تکمیلی کمیسیون امنیت ملی در این خصوص در روز سه شنبه برگزار خواهد شد.
در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قرار بود "منوچهر متکی" وزیر امور خارجه به سوالات نمایندگان پاسخ بدهد که به دلیل اهمیت موضوع حادثه تروریستی زاهدان، این برنامه لغو شد.

گزارش اداره اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس شورای اسلامی نیز حاکی است: در پی حادثه تروریستی زاهدان و تاکید رییس مجلس شورای اسلامی مبنی بر رسیدگی موضوع در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نشستی در روز یکشنبه بعدازظهر با حضور وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط در محل کمیسیون امنیت ملی برگزار شد.
در این جلسه که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد نایب رییس مجلس برگزار شد ابتدا علاء الدین بروجردی رییس کمیسیون ضمن محکوم کردن عملیات تروریستی اخیر به عملیات غرورآفرین ماه های اخیر از جمله دستگیری عبدالمالک ریگی و آزادی عطارزاده دیپلمات وزارت امور خارجه و شهرام امیری اشاره داشته و انجام این قبیل اعمال تروریستی را یکی از دلایل ناکامی دشمنان ایران اسلامی دانسته و عنوان کرد که دشمنان انقلاب اسلامی از این طریق سعی دارند موفقیت‌های به‌دست آمده را تحت‌الشعاع قرار دهند.
بروجردی ضمن تاکید بر لزوم هوشیاری و انسجام بیشتر در ارتباط با امنیت منطقه از مسئولین حاضر در این نشست خواست تا با تمهیدات لازم از تکرار حوادثی از این قبیل جلوگیری کنند.
سپس ابوترابی‌ فرد ضمن برشمردن اقدامات انجام شده از سوی دولت در جهت عمران و آبادانی بیشتر استان سیستان و بلوچستان و لزوم ادامه این مسیر تاکید داشت که نباید اقدامات از این قبیل مانع ادامه تلاش‌های بیشتر شوند.
وی افزود: آمریکا و اذناب آن به‌دنبال آن هستند که با انجام اقدامات تروریستی سطح بالای امنیت کشور را که در منطقه بی‌نظیر است مخدوش کنند و به موجب آن نیروهای سرخورده و گروهک‌ها را به ادامه شرارت در منطقه امیدوار و دلگرم کنند.
مصطفی محمد نجار وزیر کشور در این نشست ضمن تشریح اقدامات و تدابیر امنیتی از سوی دولت گفت: بزودی تروریست‌ها به‌سزای اعمال خود خواهند رسید.
وی ضمن یادآوری روابط خوب جمهوری اسلامی ایران با کشورهای همسایه گفت: توقع ما از کشورهای همسایه این است که با اقدامات مشترک امنیتی ریشه عملیات تروریستی در منطقه را بخشکانیم و از این طریق از حضور نیروهای بیگانه که گامی در جهت برهم زدن نظم و امنیت منطقه است، جلوگیری کنیم.
حجت‌الاسلام مصلحی وزیر اطلاعات نیز با ستودن سطح آگاهی و هوشیاری مردم، بر ارتباط تنگاتنگ تروریست‌ها با دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا، ناتو و اسراییل تاکید داشته و عنوان کرد که تروریست‌ها تحت نظر نیروهای اطلاعاتی آمریکا و اسراییل سعی در برهم زدن نظم و امنیت در منطقه را دارند.

گفتنی است دو انفجار مهیب پنجشنبه شب مقابل در ورودی مسجد جامع زاهدان 27 شهید و تعداد زیادی مجروح برجای گذاشت.
انفجار نخست حدود ساعت 21:30 دقیقه مقابل مسجد جامع زاهدان که به مناسبت ولادت حضرت امام حسین(ع) مراسمی در آن برگزارشده بود صورت گرفت .
با وقوع این انفجار مردم سراسیمه خود را به جلو مسجد رساندند اما انفجار دوم که به فاصله چند دقیقه بعد از آن به وقوع پیوست ده ها نفر دیگر را شهید و مجروح ساخت .
سیام**2022** 1965

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 27 تیر 1389    | توسط: افسر جوان    |    | نظرات()