روابط عمومی وزارت اطلاعات در اطلاعیه ای اعلام کرد: بر اساس اسناد درون گروهی و نقشه های تروریستی به دست آمده، عوامل این گروهك ماموریت های خرابكارانه متعددی در دستور كار داشته كه انفجار خط لوله گاز صادراتی ایران به تركیه در منطقه مرز بازرگان از جمله آنها بوده است.
با اقدامات اطلاعاتی ـ عملیاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) در استان آذربایجان غربی یك تیم تروریستی گروهك پژاك كه از خاك عراق به كشورمان اعزام شده بود، مورد شناسایی قرار گرفته و طی عملیاتی غافلگیرانه با نیروهای خودی تعداد سه نفر از آنان به هلاكت رسیده و چهار نفر نیز دستگیر شدند.

به گزارش «تابناک»، روابط عمومی وزارت اطلاعات در اطلاعیه ای اعلام کرد: بر اساس اسناد درون گروهی و نقشه های تروریستی به دست آمده، عوامل این گروهك ماموریت های خرابكارانه متعددی در دستور كار داشته كه انفجار خط لوله گاز صادراتی ایران به تركیه در منطقه مرز بازرگان از جمله آنها بوده است.

بر اساس این اطلاعیه، سركرده این تیم تروریستی فردی به نام «مراد كاراساچ» با نام مستعار «جمیل»، تبعه كشور تركیه است كه در سال های اخیر جنایات متعددی علیه هموطنانمان از جمله به شهادت رساندن «ملا سعید خوش» از روحانیون اهل سنت شهرستان ماكو مرتكب شده بود كه در این عملیات به هلاكت رسیده است.

در خلال این عملیات مقادیری سلاح و مهمات جنگی، اسناد درون گروهی و نقشه های تروریستی به دست آمده و عامل انفجار مورخ 7/5/90 در خط لوله گاز صادراتی ایران به تركیه نیز بین معدومین است.
تابناک

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 10 مرداد 1390    | توسط: افسر جوان    |    | نظرات()