بكارگیری 57 هزار متخصص برای جنگ‌های پنهانی پنتاگون علیه ایران

خبرگزاری فارس: پایگاه خبری ـ تحلیلی ولترنت در گزارشی با اشاره به جنگ‌های پنهانی پنتاگون علیه ایران نوشت كه این سازمان با همكاری فرماندهی عملیات‌های ویژه آمریكا و بكارگیری 57 هزار متخصص علیه ایران می‌جنگد.


به گزارش فارس، پایگاه خبری – تحلیلی "ولترنت " در مقاله‌ای به قلم "مانیلو دینوچی " نویسنده و تحلیلگر آمریكایی نوشت: با وجود كسری بودجه شدید دولت آمریكا، این كشور هم‌ اكنون در 75 كشور مختلف در وضعیت جنگی به سر می‌برد.
این اندیشمند آمریكایی در ادامه در توضیح این مطلب می‌افزاید: جنگ‌هایی كه در جهان وجود دارد، خیلی بیشتر از آن مواردی است كه دیده می‌شود؛ زیرا علاوه بر عملیات‌های نظامی آمریكا در عراق و افغانستان، پنتاگون جنگ‌های پنهانی را علیه ایران به‌عنوان یكی از اهداف اصلی واشنگتن برانگیخته است.

در ادامه این مقاله افشا شده است: فعالیت‌های پنتاگون علیه ایران با همكاری "فرماندهی عملیات‌های ویژه ایالات متحده " (UsSoCom) و با حضور حدود 57 هزار متخصص از چهار شاخه نظامی نیروی زمینی، دریایی، نیروی هوایی و نیروی تكاوران دریایی انجام می‌شود.

این كارشناس مسائل جغرافیای سیاسی می‌نویسد: كسب اطلاعات، حمله مستقیم به اهداف، دستگیری یا نابودی دشمن، نبرد غیرمتعارف در میان نیروهای خارجی، اقدامات ضد شورش برای كمك به دولت‌های متحد برای سركوب شورش‌ها و عملیات‌های روانی برای تحت تسلط درآوردن افكار عمومی خارجی و كسب حمایت آن‌ها برای اقدامات نظامی ایالات متحده از جمله مأموریت‌های رسمی این نیروهاست.

این گزارش می‌افزاید: همانطور كه روزنامه "واشنگتن‌پست " گزارش داده است، نیروهای عملیات ویژه آمریكا هم‌اكنون در 75 كشور مستقر شده‌اند؛ این در حالی است كه این میزان در سال گذشته میلادی 60 كشور بوده است.

دینوچی می‌افزاید: این افزایش نشانه این حقیقت است كه فرماندهان عملیات‌های ویژه آمریكا در دولت اوباما حضوری منظم‌تر و بیشتر نسبت به دولت بوش دارند، عملیات‌های ویژه آمریكا كه به‌طور رسمی 10 میلیارد دلار هزینه در بر دارند، اساساً بر خاورمیانه، آسیای مركزی و آفریقای شرقی متمركز شده‌اند.

در همین رابطه "یونایتدپرس " به نقل از مقامات دولت آمریكا می‌نویسد: در صورتی كه مسئله برنامه هسته‌ای ایران به چالش كشیده شود، چنین عملیات‌هایی می‌تواند راه را برای انجام حملات نظامی علیه ایران هموار كند، در حوزه نبرد غیرمتعارف، فرماندهی عملیات‌های ویژه ایالات متحده شركت‌های نظامی خصوصی همچون "زی سرویس " (نام جدید شركت بلك‌واتر كه به‌دلیل فعالیت‌هایش در عراق بدنام شده بود) را در عملیات‌های ویژه مختلفی از جمله كسب اطلاعات از ایران، به‌كار می‌گیرد.

ولترنت در ادامه یادآور شده است: گروه‌های معاند ایرانی، به‌ویژه در منطقه جنوب شرقی این كشور، مستقیم یا غیرمستقیم از سوی فرماندهی عملیات‌های ویژه ایالات متحده حمایت می‌شوند، این در حالی است كه حتی برخی از گروه‌ها در لیست سازمان‌های تروریستی آمریكا نیز قرار دارند.

انتهای پیام/ق

فارس نیوز

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 9 تیر 1389    | توسط: افسر جوان    |    | نظرات()