تهران ـ وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: روس ها باید به تعهدات خود در زمینه قرارداد تحویل سیستم اس 300به ایران متعهد باشند.
سردار احمد وحیدی روز چهارشنبه پس از نشست هیات دولت در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: تجهیزات اس 300 مربوط به قرارداد دفاعی ایران است و ربطی به قطعنامه های شورای امنیت ندارد و روس ها باید در قبال آن پاسخگو باشند.
وی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران این موضوع را به طور جدی از مبادی خاص خود پیگیری خواهد کرد.
وزیر دفاع افزود: مقام های روسیه وعده داده بودند که پس از نشست شورای امنیت مواضع رسمی خود را در این زمینه اعلام خواهند کرد اما هنوز این موضوع محقق نشده است.
وزیر دفاع درباره احتمال بازرسی کشتی های ایرانی پس از تحریم‌های اخیر گفت: دو کشور چنین درخواستی را مطرح کرده اند و بعید به نظر می‌رسد کشورهایی که علاقه مند به امنیت بین المللی هستند تن به این خواسته ناحق بدهند.
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران گفت: در صورت وقوع چنین مسایلی جمهوری اسلامی ایران نیز گزینه های مختلفی برای مقابل به مثل دارد.
وزیر دفاع همچنین با اشاره به ادعای صهیونیست ها مبنی بر تهدید ایران گفت: صهیونیست ها در حدی نیستند که بتوانند تهدیدی برای جمهوری اسلامی ایران تلقی شوند و اظهارات و مواضع تهدید آمیز آنان تنها مصرف داخلی داشته و برای خروج از بن بست آنان است.
سردار وحیدی همچنین گفت: جمهوری اسلامی ایران در صنایع دفاعی پیشرفت های جدیدی در زمینه‌های هوایی، دریایی و دیگر زمینه‌ها دارد که در آینده اعلام خواهد شد.
سیام/ 1568/9132/

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 1204849

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 9 تیر 1389    | توسط: افسر جوان    |    | نظرات()