حکم بازداشت مسعود رجوی و 36 عضو گروهک منافقین صادر شد
تهران - روزنامه عراقی "الموتمر" از صدور دستور بازداشت مسعود رجوی سرکرده و 36 عضو گروهک تروریستی منافقین از سوی دادگاه عالی جنایی عراق خبر داد.
به گزارش گروه اخبار صوتی وتصویری ایرنا،‌ الموتمر روز دوشنبه نوشت،‌ دادگاه عالی جنایی عراق حکم بازداشت مسعود رجوی و 36 نفر دیگر از اعضای گروهک منافقین از جمله همسرش مریم رجوی را صادر کرد به این معنی که وزارت کشور عراق و پلیس بین الملل موظف به بازداشت و تحویل این افراد به دادگاه هستند.
الموتمر از سوی دیگر اعلام کرد که نیروهای امنیتی عراق اردوگاه "عراق جدید" (اردوگاه سابق اشرف) را که در استان دیالی قرار دارد به طور کامل از نیروهای آمریکایی تحویل گرفته و خود مسئولیت امنیت و اداره آن را بر عهده گرفتند.
به نوشته این روزنامه در مراسمی که روز جمعه گذشته به همین منظور برگزار شد چند تن از فرماندهان ارتش عراق و آمریکا حضور داشتند.
در این مراسم همچنین خانواده های ایرانی که فرزندانشان در داخل اردوگاه اشرف محبوس هستند و از چهار ماه پیش در برابر این اردوگاه تحصن کرده اند نیز حضور داشتند.
الموتمر افزود : این خانواده ها تاکید کردند که فرماندهان نظامی آمریکا در هشت سال گذشته از سیاستها و مواضع منفی گروهک منافقین حمایت نموده اند.
"آنها همچنین اظهار داشتند که نیروهای آمریکایی به درخواستهای مکرر آنان برای فشار بر سران گروهک منافقین برای اجازه دیدار آنها با فرزندانشان که در این اردوگاه زندانی هستند توجه نکرده اند".
این روزنامه نوشت : خانواده ها همچنین ابراز امیدواری کردند که پس از تحویل این اردوگاه به نیروهای عراقی بتوانند با فرزندان خود دیدار و آنها را به شهر و دیار خود بازگردانند.
صویر**1049*

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 1213671

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 15 تیر 1389    | توسط: افسر جوان    |    | نظرات()